Inkubator Kultury Pireus

3
5
Inkubator Kultury Pireus

Inkubator Kultury Pireus

Inkubator Kultury Pireus jest miejscem, które powstało z misji wspierania inicjatyw kulturalnych, artystycznych i społecznych na Łazarzu i w Poznaniu. Odbywają się tutaj spotkania, warsztaty, wystawy, próby, spektakle, działania performatywne i wiele innych.  Pireus jest bazą otwartą na współpracę różnorodnych inicjatyw - przestrzenią, która bezpłatnie udostępniana jest na wydarzenia kulturalne i społeczne (skontaktuj się z nami !)

Celem działań Pireusa jest rozwój kulturalnej oferty wydarzeń nie tylko na Łazarzu, ale i w całym Poznaniu przede wszystkim poprzez udzielanie wsparcia lokalowego, technicznego, formalnego oraz co najważniejsze merytorycznego.

Obecnie nasze działania skupiają się przede wszystkim wokół projektu Pireus – inkubacja i aktywizacja – w ramach zadania prowadzonego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury - koordynatora przestrzeni. Działania obejmują zarówno wydarzenia kulturalne, edukacyjne i społeczne otwarte dla mieszkańców, jak i działania inkubacyjne skierowane do początkujących podmiotów, które chcą rozpocząć lub rozwinąć swą działalność (między innymi w ramach programu najmu Otwartej Strefy Kultury).

Oferta wydarzeń Inkubatora Kultury Pireus tworzona jest w taki sposób aby każda grupa wiekowa znalazła coś dla siebie. Wśród wydarzeń pojawiają się spotkania dotyczące Łazarza, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, wystawy, próby teatrów amatorskich, a nawet spotkania terrarystyczne i akwarystyczne.

    Aktualne działania w Inkubatorze Kultury Pireus koordynuje Fundacja Otwarta Strefa Kultury w ramach projektu Pireus Aktywizacja i Inkubacja. Projekt finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Poznania. Formalnie przestrzenią zarządza Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Wsparcia merytorycznego udziela Grupa Programowa złożona z przedstawicieli inicjatyw kulturalnych i społecznych, członków Rady Osiedla Św. Łazarz przedstawicieli Urzędu Miasta. Inkubator Kultury Pireus powstał z inicjatywy działań prowadzonych w ramach Otwartej Strefy Kultury - Łazarz.